Türkçe Tr   English En

follow us!                   

Üretim

Üretim

Tüketicinin en kaliteli pelet yakıtını kullanması bizim için önemlidir. Üretimin her aşamasında titizlikle çalışıyoruz.

Üretim

Global Pelet, Antalya merkezli yüksek kapasiteli üretim tesislerinde öznle hazırlanmış talaşlardan Avrupa ve Dünya standartlarından üretim yapmaktadır.

Öncelikli olarak kurutulan odun ve ormansal atıklar öğütülereke belirli şartlarda depolanmaktadır. Odun peleti üretimi bazı aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamalar kurutma-öğütme-paketleme olmak üzere üç ana aşamadan geçmektedir.

Elde edilen bu talaşlar çeşitli fırınlarda kurutularak nem seviyesi %10 lara kadar düşürülür. Bu yapılması gereken önemli bir süreçtir. Elde edilen bu kaliteli talaş, diğer maddelerden arındırılır.

İkinci aşamada ise işimizin önemli bir adımı gelmektedir. Bütün şartları oluşturulan talaş yüksek kapasiteli pelet makinelerinde yüksek basınçlarda sıkıştırılarak 6-7 mm çapında pelete dönüştürülmektedir.

Üçüncü aşamada ise pressleme işlemi sırasında ısınan pelet ortalama 20 C sıcaklığa kadar soğutulur. Pelet bu aşamadan sonra özenle paketlenerek kullanıma hazır hale getirilmekteder. Eco Stixx, Global Pelet' in tescilli markasıdır.

Kimyasal katkılı pelet kullanımı hem yakma sistemlerinize hemde çevreye büyük zararlar vermektedir. Daha temiz yarınlar için mutlaka emisyon oranı düşük yakıtlar tercih edilmelidir.

Bu içerik

Share

İçerik Görselleri

Diğer İçerikler

Hammadde Temini

Hammadde Temini

detay...
Sevkiyat

Sevkiyat

detay...